פולין שלא הכרתם

פולין שלא הכרתם

טיול  מפתיע בחבל פומרניה ומאזוביה בצפון פולין המשלב טבע היסטוריה טירות עתיקות אגמים ויערות מוריקים, ומציג פן אחר של המדינה שצרובה בזיכרון היהודי ומזוהה עם השואה . הטיול לצפון פולין מביא את התייר הישראלי למפגש מרתק ומפתיע עם הטבע  אלפי אגמים ונחלים  החובקים בתוכם פעילות הכוללת  שייט על האגמים, דיג מחד, וביקור בטירות וערים עתיקות וכפרים ציוריים מימי הביניים מאידך.

בתוכנית:

יום 1: תל אביב – וורשה  בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בשדה התעופה על שם שופן בוורשה ,משם ניסע  אל העיר העתיקה שנהרסה כליל במלחמה ושוחזרה באופן מושלם, נצפה בארמון המלוכה , כיכר העיר המוקפת במבנים בסגנון הרנסאנסי פסל  בת הים שנשבעה להגן על העיר ואף תרמה לה את שמה משם נמשיך אל פארק המרחצאות הידוע בכינויו פארק שופן שם נוכל לצפות בארמון הנפלא על המים ובפסלו של המלחין הפולני פרדריק שופן . בתם הביקור נגיע לבית המלון להתארגנות ולמנוחה ובשעת הערב נצא לארוחת ערב במסעדה טיפוסית עם מוסיקה.  לינה בוורשה.

יום 2: וורשה- טורון – גדנסק לאחר ארוחת הבוקר נשים את פעמנו לכיוון צפון מערב, אל העיר טורון העיר שהוכרזה ב 1997 כאתר שימור מורשת עולמית ע"י אונסקו ומפורסמת כעיר הולדתו של האסטרונום קופרניקוס .בעיר מבצרם של אבירי המסדר הטווטוני מהמאה ה 13 . מבנים גותיים רבים ובתים עתיקים מימי הביניים…    נבקר בבית בו על פי המסורת נולד קופרניקוס ,נצפה בחומה העתיקה הצופה אל נהר הויסלה ובמבנה הנטוי המיוחד, נראה את בית העיריה והכנסיות המיוחדות. לקינוח, נבקר במפעל לייצור עוגיות הזנגוויל המפורסמות של טורון ואף ניקח חלק בתהליך ייצורם ,נצפה בפסל השייט ונספר את סיפורו, נזהה את החתול על גגות הבתים ששמר על העיר וכמו כן בפסלו של החמור וסיפורו .  בשעות אחר הצהרים ניסע צפונה אל בירת מחוז פומרניה  עיר הנמל גדנסק .שם גם נאכל את ארוחת הערב. לא לפני טיול קצר בעיר העתיקה. לינה בגדנסק.

יום 3 : גדנסק לאחר ארוחת הבוקר נצא לחקור את עיר הנמל גדנסק, העיר בה החלה מלחמת העולם השנייה ובה החלה המהפכה השלטונית וקריסת הקומוניזם בפולין. את ביקורנו נפתח באתר ווסטרפלאטה בו פרצה מלחמת העולם השנייה נמשיך לעיר העתיקה והמדהימה של העיר נסייר ברחובות הקטנים והציוריים , בית העיריה ,כנסיית מרי המיוחדת, פסל נפטון, והמנוף המיוחד שהפך לסמלה של העיר . כמו כן נבקר במוזיאון הסולידריות המספר את סיפורה של המפלגה של לך ולנסה והמהפך האדיר שביצעו בפולין, ארוחת ערב נסעד במסעדת דגים מקומית כיאה למקום ולינה בגדנסק.

יום 4 : הל-סופוט לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון חצי האי הל –רצועת חול טבעית באורך של כ-35 ק"מ אל תוך הים הבלטי .לאורך הרצועה שרוחבה לא עולה לעיתים על 400 מ' בחלקה הצר, בנויות עיירות דייגים קטנות וקסומות בראשן העיירה יוראטה ונמל הדייגים המקסים שלה. העיירה הל שוכנת בקצהו הצפוני של חצי האי הכולל טיילת קסומה לאורך החוף ושרידי בונקרים שישמשו את הצבא הגרמני במהלך המלחמה .יש אפשרות ליהנות ממרק דגים מקומי באחת ממסעדות הנמל או מדגים טריים . בדרכנו חזרה לגדנסק נעצור בעירת הנופש  המקסימה סופוט נבקר ברחוב הראשי המהווה מדרחוב , ממנו נמשיך למזח הארוך ביותר בעולם , שם נצפה על המראה המיוחד של המפרץ ונאזין לקריאות השחפים הרבים .  בשעות הערב נחזור לגדנסק לארוחת ערב במסעדה מקומית כמיטב המסורת .לינה בגדנסק.

יום 5 –מלבורק-אולשטיין-מיקולאוקי נעזוב את גדנסק בדרכנו לאזור האגמים נבקר במלבורק ,טירת הלבנים הגדולה בעולם, המבנה הגותי המבוצר הוכרזה ב 1997 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו .הטירה  נבנתה על ידי מסדר האבירים הטווטונים  וקרויה על שם מריה אמו של ישו  הפטרונית של המסדרים הטווטונים. נבקר באולמות האבירים ובחדרים המרשימים ששופצו בפרויקט ענק לאחר שחלקים גדולים של הטירה נהרסו במלחמת העולם השנייה. נספר את סיפורם של האבירים שמקורם בארץ ישראל ואת האופן בו חיו כאבירים ונזירים כאחד. לאחר מכן נבקר במוזיאון האמבר מהמפורסמים באזור. בתום הביקור נמשיך לביקור בעיר אולשטיין בעיר העתיקה שנבנתה במקורה על ידי אותו מסדר כחלק מנקודות האחיזה שלהם בצפון פולין  נבקר בחלק העתיק של העיר , משם נמשיך לבירת אזור האגמים העירה המקסימה לחופו של האגם הגדול מיקולאיקי נתמקם במלונינו ונצא לארוחת ערב באחת מהמסעדות במקום. לינה במיקולאיקי.

יום 6 מיקולאוקי-שווינטה ליפקה גיז'צקו עם בוקר נצא לכפר הציורי שווינטה ליפקה (העץ הקדוש) לביקור בכנסיית מרי למרגלות העץ הקדוש שם נאזין לקונצרט עוגב מיוחד. נמשיך לגיז'צקו, צפונית לעיירה מיקולאוקי עיירה ובה מבצר טווטוני עתיק ונמל יאכטות מקסים ,נעלה על ספינת טיולים המשייטת בין האגמים, לשיט של כשלוש שעות המשלב שייט על האגם והתעלות המקשרות ביניהם . בתם השייט נעגון בנמל מיקולאוקי  ולעת ערב נאכל ארוחת ערב במסעדה אותנטית . לינה במיקוואיקי.

יום 7 : מיקולאיקי – וורשה לאחר ארוחת הבוקר נצא דרומה בחזרה לעיר הבירה וורשה ,אחרי הפסקה והתארגנות, נבקר במוזיאון היהודי החדש לתולדות יהודי פולין, בו נסכם את טיולינו ,הן במשמעות ההיסטורית וכן ביצירה היהודית של אלף שנים בפולין. אחר הביקור נבלה בקניון "ארקדיה" לקניות , כמיטב המסורת, לקראת ערב נקנח בטיול ערב ובמסעדה מקומית לסיכום טיולינו.  לינה בוורשה.

יום 8 –ורשה –תל אביב אחר ארוחת הבוקר במלון , ניסע לשדה התעופה של וורשה עמוסי חוויות לטיסה הביתה.

הערות כלליות

* הטיול המוצע הינו בתנאים המפורטים במסמך זה והרשמתו/השתתפותו של נוסע בטיול מהווה את הסכמתו לתנאים המפורטים.

* המארגנים יהיו רשאים לבטל את הטיול מכל סיבה שהיא לרבות אם מספר הנרשמים אינו מצדיק את ביצועו . ביצוע הטיול מותנה במספר משתתפים מינימלי. הודעה על ביטול תימסר ע"י המארגנים מהר ככל האפשר לאחר קבלת ההחלטה על ביטול . כספים ששולמו יוחזרו במלואם. המארגנים לא יהיו חייבים לשלם לנוסע פיצוי כלשהו בגין ביטול הטיול. יחד עם זאת המארגנים קבעו כי מספר המשתתפים המינימלי לטיול הוא 20 בלבד זהו מספר מינימלי בכל קנה מידה ,למשתתפי הטיול תהיה האפשרות להוסיף את יתרת הכסף שתשלים את הסכום האמור היה להתקבל מ 20 משתתפים ולהוציא את הטיול אל הפועל.

* מחיר הטיול מבוסס בין היתר על מחיר כרטיסי הטיסה כפי שידוע למארגנים בזמן הכנת הטיול וההצעה . באם יחולו שינויים בעלויות הטיסה , מסי נמל ,היטלי דלק ,מדיניות חברות התעופה יעודכן מחיר הטיול והשינוי יחול על כל משתתפיו.

* המחיר מתבסס על לינת אדם בחדר זוגי . תוספת ליחיד תיגבה ותשולם מראש .

* המארגנים יפעלו ככל שניתן על מנת להוציא את הטיול והמסלול כמתוכנן בהצעה זו אולם המדריך / המלווה יהיו רשאים להחליט על שינוי במסלול / לוח הזמנים / ביצוע חלקי /ביצוע שונה /אופן הביצוע / או הוספת תוכניות אירועים, סוגי בילוי שאינם רשומים בתוכנית על פי שיקול דעתם .החלטה זו תהיה ככל האפשר כזו שתפעל לרווחת הנוסעים ולטובתם בהתאם לנסיבות { שלעיתים משתנות, או שאינן בשליטת המארגנים} נסיבות כגון מזג אויר ,תקלות טכניות הוראות השלטונות המקומיים גם הן עשויות להיות גורם לשינוי .

* דרכון חייב להיות בתוקף של מינימום חצי שנה.

*הטיול פתוח להרשמה לקהל הרחב. המארגנים אינם מתחייבים להתאמת גיל, כישורים מצב בריאותי של המשתתפים או כל התאמה אחרת .

* באם אחד או יותר מהמטיילים ירצו לחרוג ממסגרת לוח הזמנים של הטיול יחוייבו החורגים בתוספת כספית על כרטיסי הטיסה .

*המחיר המוצע הינם למלונות 3 כוכבים בדרגת תיירות טובה לפי רשימת בתי המלון המאושרת ע"י קב"ט משרד החינוך. *מותנה באישור מקומות בבתי המלון.

ויזה ואישורי כניסה ישראלים נדרשים בהצגת ויזת תיור בכניסה לפולין. כמו כן יש לוודא כי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום ההגעה המתוכנן. האשרה הניתנת בד"כ היא לחודש ימים. חשוב לזכור כי זוהי הצעת מחיר בלבד ואין בהצעה זו משום התחייבות כל שהיא לתפעול הטיול; יש להביא בחשבון כי קיומו של הטיול מותנה באישורים מתאימים וקבלת אשרת כניסה.

כללי הטיול מתוכנן היטב לאור היכרותנו המעמיקה עם פולין, תושביה ומנהגיה ולאור הניסיון הרב שצברנו. עם זאת מתרחשות מעת לעת הפתעות ואף תקלות בלתי צפויות, בשל גורמים שלא תלויים בנו ואשר יש בהם כדי לגרום לשנויים בטיול או לפגיעה ברמת השירותים המובטחת. אנא, קבלו זאת ברוח טובה, בהומור ובסבלנות וראו זאת כחלק בלתי נפרד מחוויות הטיול.

ציוד מומלץ

  • צ'ימידן/ תיק/ מזוודה – 80 ליטר,
  • תרמיל גב קטן- לטיולים קצרים ולסיורים, כדי שנוכל לקחת ציוד אישי, דרכונים ודברי ערך
  • ביגוד, לבנים, וגרביים ל 7 ימים- מאחר ומזג האוויר משתנה כדאי לקחת גם ציוד חם.
  • מעיל רוח / גשם – במהלך השהות יש אפשרות לגשם. המעיל יעזור לנו לתפקד בגשם שלא אמור

 

דרג

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (אין הצבעות)
Loading...